Феодосійський факультет ХНТУПонеділок, 29.04.2024, 21:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Ректори нашого учбового закладу

      

      

      


     24 березня 1997 року, радісно забились серця багатьох херсонців, а особливо, викладачів, співробітників і студентів Херсонського індустріального інституту. Саме в цей день прийнято постанову Кабінету Міністрів України про створення Херсонського державного технічного університету. Роки напруженої праці багатьох людей привели до великих здобутків нашого навчального закладу та їх належної оцінки. Згадаймо ж, що привело до цих знаменних подій...

    Багато води сплило в сивому Дніпрі з того часу, коли в 1959 році на базі збудованого Херсонського бавовняного комбінату був організований навчальний консультаційний пункт Київського інституту текстильної і легкої промисловості. З того часу цей маленький навчальний осередок стрімко розвивався, пройшовши за якихось 40 років шлях до сучасного технічного університету. Вже 12 березня 1960 року НКП реорганізувався у Херсонський загальнотехнічний факультет при Київському інституту текстильної і легкої промисловості. З метою впорядкування системи навчання, тісного зв'язку навчально-виховного процесу з виробництвом і більш широкого використання для заочної освіти навчально-матеріальної бази і професорсько-викладацького складу ВНЗ, покращення умов для навчання студентів-заочників Мінвузом України № 119 від 14 березня 1961 року Херсонський ЗТФ переданий Одеському технологічному інституту.
З 1 вересня 1961 року на ЗТФ вперше почало функціонувати денне відділення в кількості 75 чоловік. Крім того, в жовтні 1962 року відкрито Херсонський вечірній текстильний технікум. За станом на 1 лютого 1963 року контингент складав 1729 чоловік, викладачів - 44 чол. 1 вересня 1963 року Херсонська філія Одеського технологічного інституту ім. М.В.Ломоносова, із самостійним балансом і бюджетним рахунком у державному банку. До складу філії входили механіко-технологічний, загальнотехнічний факультети, вечірній текстильний технікум. На кафедрах філії успішно проводилися та всебічно розвивалися дослідження в галузі хімічної технології і модернізації існуючих технолгічних процесів та обладнання прядильного та ткацького виробництв, технологічних і машинобудівних заводів. Із року в рік зростала чисельність студентів, удосконалювалася матеріальна база, що сприяло підготовці фахівців високого рівня. Характерною особливістю філії являлися її тісні зв'язки з промисловістю, трудовими колекивами текстильних підприємств. Поступове збільшення кількості факультетів та кафедр, призвело до організації самостійного ВНЗ.

    29 грудня 1980 року на базі філії Одеського технологічного інституту харчової промисловості відкрився Херсонський індустріальний інститут. З роками розвивалась матеріальна база та науково-дослідницька робота ВНЗ, систематично вдосконалювався навчально-виховний процес, зміцнювався зв'язок з виробництвом. Херсонський індустриальний - єдиний в Україні навчальний заклад, котрий готує інженерів-технологів з первинної обробки льону, пряжі, ткацтву. На базі традиційних спеціальностей утворена принципово нова навчальна структура - республіканський навчально-науково-виробничий комплекс безперервної трьохзмінної підготовки інженерів текстильного профілю, в який крім інституту, входять шість текстильних навчальних закладів України. За 1980-90 рр. обсяги науково-дослідницьких робіт збільшилися у 3,5 рази. Сприяло цьому впровадження госпрозрахунку в науково- дослідницькому секторі, відкриття галузевої лабораторії, факультету підвищення кваліфікації, науково-технічної діяльності молоді. Вихід на світовий ринок науково-технічного прогресу неможливий без динамічної перебудови і оптимізації роботи інституту.

     В 1989-90 рр. відкрито фізико-технічний ліцей, центр довузівської підготовки, навчально-науково-виробничий комплекс у Новій Каховці та кримському місті Армянську, новий обчислювальний центр із сіткою комп'ютерних класів. Розвивається і математична база. Введено в експлуатацію навчальний корпус площею 7000 кв. метрів, зводиться ще один площею 11 тисяч кв. метрів. Закуплено на 4.7 мільйонів гривень лабораторного і технічного устаткування, в тому числі понад 100 персональних комп'ютерів. Так крок за кроком інститут нарощує міць, поступово завойовуючи нові висоти, що і є відображенням у поданій постанові уряду.

    Херсонський національний технічний університет сьогодні - це 7 факультетів і текстильний технікум у Херсоні, 9 науково-навчальних консультаційних центрів: Феодосійський, Перекопський, Керченський, Ялтинський (республіка Крим), Генічеський, Київський, Чернигівський, Новокаховський політехнічний інститут при ХНТУ, центр довузівської підготовки, Фізико-технічний ліцей, підготовче відділення, біля 6,5 тис. студентів, тисяча співробітників. На 35 кафедрах працює 47 докторів наук, професорів, більш 180 кандидатів наук, доцентів, близько 11 академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук, понад 150 аспірантів, працює докторантура. Декілька сотень публікацій на рік, регулярні збірники наукових праць вчених університету. В ХНТУ функціонують дві докторських і одна кандидатська Спеціалізовані ради по захисту дисертацій, в яких минулого року захистили дисертації 22 чол. До послуг студентів 7 навчальних корпусів, три гуртожитки, два стадіони, три спортивних зали, спортивна оздоровча база на Дніпрі, бібліотека, читальний зал. В ХНТУ функціонують відділення Академії наук України та декількох галузевих Академій, Регіональне відділення Українсько-Британської асоціації викладачів обліку і аудиту. Багато часу минуло від виходу постанови Ради Міністрів, це роки становлення університету, зміцнення його позиції, створення фундаментального облаштування нашого навчального закладу. В університеті проводиться підготовка з 25 спеціальностей. Крім цього, для підготовки фахівців з ряду спеціальностей (товарознавство, комерційна діяльність, міжнародна економіка, харчова технологія, інженерія та ін.) створено спільні факультети з Харківським державним університетом торгівлі та харчування, групою навчальних закладів Одеси. Така підготовка запропонована нашим університетом вперше на Україні.

    Вперше здійснено прийом до екстернатури університетом, вперше з'явились спонсорські винагороди студентам, вперше позабюджетні кошти сягнули 1 млн.грн., вперше видала свою продукцію щойно створена міні-друкарня, здійснено підключення до всесвітньої комп'ютерної мережі Internet, виходять номери регулярного збірника наукових праць університету "Вісник ХНТУ", міжвузівський журнал "Автоматика. Автоматизація. Електротехнічні комплекси та системи", "Проблеми легкої і текстильної промисловості України". Активну участь беруть викладачі університету в роботі міжнародної конференції "Інформаційні технології в освіті та управлінні", міжнародного наукового симпозіуму "Методи дискретних особливостей в задачах математичної фізики" на базі Феодосійського регіонального факультету, науково-методичної конференції з підготовки магістрів, засідання секції науково-методичної ради Міносвіти з машинобудування та масштабних заходів. Удосконалюється нормативно-правова база, наукова, навчально-методична, організаційна робота, намітились деякі зрушення в соціальній сфері. Будуються три котеджі для викладачів, проводиться подальший устрій території університету, відновлено роботу студентського клубу, функціонує актовий зал університету. Працюють органи студентського самоврядування на факультетах і в університеті. Університет стає престижним навчальним закладом в країні. Провідні вчені університету включені до складу Державної атестаційної комісії України і до експертних рад Вищої атестаційної комісії Українських спеціалізованих рад по захисту дисертацій інших навчальних закладів. За багатоплідну науково-педагогічну працю, значний внесок у підготовку фахівців для господарства України багато наших викладачів нагороджені відзнаками Міністерства освіти "Відмінник народної освіти", та почесними грамотами Міністерства освіти України. Колектив університету бере активну участь в громадсько-політичному житті України. Та вже й тепер видно ту значну роль університету в підготовці кадрів для Півдня України, таких фахівців, які зможуть вирішити величну задачу - відновити Україну.
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту

Наша адреса
98100, Україна
АР Крим, г.Феодосія
в.Сімферопільське шосе,26
тел.(06562)4-17-48

e-mail:feocenter@hotmail.ru

Феодосійський факультет ХНТУ © 2024 - from SergeХостинг від uCoz