Феодосійський факультет ХНТУПонеділок, 29.04.2024, 23:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

     6. Вступні випробування та конкурсний відбір

   6.1. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до ХНТУ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти з предметів, визначених Переліком конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти (вступних екзаменів, творчих конкурсів) (див. додаток 4). Також додатком 4 визначаються профільні загальноосвітні предмети, мінімальна кількість балів сертифіката з профільних загальноосвітніх предметів, з якими вступник допускається до участі у конкурсному відборі для зарахування на навчання. Вступник допускається до участі у конкурсному відборі для зарахування на навчання, якщо кількість балів із загальноосвітніх предметів складає не менше 124 (крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 6.1 розділу VI цих правил).

    За рішенням приймальної комісії ХНТУ може допускатися до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступник, який подає сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, кількість балів якого з одного з непрофільних загальноосвітніх предметів, визначених цими правилами прийому , нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного загальноосвітнього предмета, зазначена у сертифікаті, становить не нижче 170 балів.

    6.2. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених цими правилами. При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності, наведеною у додатку 5. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12».

    6.3. Результати вступних екзаменів та творчих конкурсів для вступників, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.

    Результати творчого конкурсу оцінюються сумарно за цією шкалою незалежно від кількості сесій проведення конкурсу.

    6.4. Програми творчих конкурсів розробляються і затверджуються не пізніше як за чотири місяці до початку прийому документів. Не допускається введення до творчих конкурсів завдань, що виходять за межі зазначених програм. Програми творчих конкурсів оприлюднюються на веб-сайті ХНТУ.

    6.5. Для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра використовується:

    6.5.1. Вимоги щодо пакету документів для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліст, магістр:

   Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, спеціаліста в ХНТУ або в іншому вищому навчальному закладі за відповідним напрямом підготовки, незалежно від джерел фінансування, форми та року закінчення навчання подають до приймальної комісії ХНТУ наступні документи:

  • заяву встановленого зразка на ім'я ректора, в якій вказують спеціальність відповідного напряму підготовки, згідно до отриманого диплому бакалавра (спеціаліста), форму навчання (денна, заочна), а також освітньо-кваліфікаційні рівні (магістр або спеціаліст);
  • документ державного зразка про раніше здобутий освітньо – кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінал або завірені копії;
  • медичну довідку за формою 086-о або її копію;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см ;
  • Паспорт, військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці), оригінал документа про базову (повну) вищу освіту та оригінал медичної довідки за формою 086-о (при поданні їх копій) вступник пред’являє особисто.

    Інші документи подаються вступником, якщо він претендує на пільги, встановлені чинним законодавством України або викликані обумовленими обмеженнями для вступу на навчання за відповідною спеціальністю, установленими нормативно-правовими актами, у терміни, визначені для подання документів.

    6.5.2. Особи, які беруть участь у конкурсі щодо зарахування до декількох вищих навчальних закладів або на різні форми навчання у п’ятиденний строк після оголошення списку осіб, рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням, а також за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів, зобов’язані подати оригінал диплома бакалавра (спеціаліста) та додатка до нього, медичної довідки до приймальної комісії ХНТУ. 

    6.5.3. Особи, які в установлений строк (п’ять днів) не подали до приймальної комісії оригінали диплома бакалавра (спеціаліста) та додатка до нього державного зразка, медичної довідки, утрачають право зарахування на навчання за державним замовленням, а також на навчання за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів. 

    6.5.4. Для зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб вступник має право подати до приймальної комісії ХНТУ завірені копії диплома бакалавра (спеціаліста) державного зразка та додатка до нього, медичної довідки за умови його одночасного навчання у цьому або іншому навчальному закладі за іншою освітньо-професійною програмою і формою навчання. Зазначені копії документів зберігаються у ХНТУ протягом усього терміну навчання разом з оригіналом довідки вищого навчального закладу, у якому зберігаються оригінали документів. Довідка видається на вимогу студента вищим навчальним закладом, у якому зберігаються оригінали вищезазначених документів. 

    6.5.5. При прийнятті на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста, магістра осіб, які подають документ про здобутий в іноземних державах освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура нострифікації документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, що проводиться Міністерством освіти і науки в установленому порядку. Нострифікація цих документів здійснюється протягом першого року навчання. 

    6.5.6. Умови проведення конкурсу для бакалаврів на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста:

    Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за відповідним напрямом підготовки в ХНТУ, беруть участь у конкурсі за результатами фахового вступного випробування. 

    6.5.7. Умови проведення конкурсу на навчання за освітньо-професійними програмами магістра.

    Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра (спеціаліста) за відповідним напрямком підготовки (спеціальністю), незалежно від джерел фінансування, беруть участь у загальному конкурсі на підставі суми показників, які складаються з :

  • оцінки, отриманої за фахове вступне випробування ;
  • оцінки, отриманої за складання вступного екзамену з іноземної мови.

    6.5.8. Оцінювання знань вступників на фахових вступних випробуваннях  здійснюється за 100-бальною шкалою від 100 до 200 балів.

    Особи, знання яких, за фахове вступне випробування, було оцінено балами нижче встановленого рівня (нижче 124 балів), до участі в конкурсі не допускаються.

    6.5.9. Поза конкурсом до ХНТУ на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст, магістр зараховуються:

  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надане таке право;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.94 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (зі змінами);
  • інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надане таке право;
  • діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями відповідно до Указу Президента України від 19.05.99 № 524 «Про державну допомогу дітям, які вчаться за гірничими спеціальностями і чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах»;
  • діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків, відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;
  • члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, які загинули внаслідок аварії на орендному підприємстві «Шахта імені О.Ф. Засядька» (постанова Кабінету Міністрів України від 09.01.2008 № 6).

    6.5.10. Право на першочергове зарахування до ХНТУ на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст, магістр мають:

  • особи, яким відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;
  • особи, які проживають на території населеного пункту, якому відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано статус гірського;
  • особи, яким відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Указу Президента України від 12.09.2007 № 849 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року «Про основні напрями фінансового забезпечення заходів щодо підвищення життєвого рівня населення у 2008 році» надане таке право;

    6.5.11. Порядок зарахування на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст, магістр.     

    Рейтинговий список вступників формується за категоріями у такій послідовності:

  • особи, які мають право на зарахування поза конкурсом;
  • особи, які мають першочергове право на зарахування ;
  • особи, що вибороли за результатами конкурсу право бути рекомендованими до зарахування на навчання за освітньо-кваліфікаційними програмами спеціаліста, магістра.

    6.7. Для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання за скороченими термінами підготовки бакалавра використовується:

    6.7.1. Вимоги щодо пакету документів для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання за скороченим терміном підготовки бакалавра:

    Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра подають до приймальної комісії ХНТУ наступні документи:

  • заяву встановленого зразка на ім'я ректора, в якій вказують споріднений напрям підготовки, згідно до отриманого диплому молодшого спеціаліста, форму навчання (денна, заочна);
  • документ державного зразка про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінал або завірені копії;
  • медичну довідку за формою 086-о або її копію;
  • шість кольорових фотокарток розміром 3х4 см ;
  • Паспорт, військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці), оригінал диплома молодшого спеціаліста та додаток до нього, оригінал медичної довідки за формою 086-о (при поданні їх копій) вступник пред’являє особисто.

    Інші документи подаються вступником, якщо він претендує на пільги, встановлені чинним законодавством України або викликані обумовленими обмеженнями для вступу на навчання за відповідною спеціальністю, установленими нормативно-правовими актами, у терміни, визначені для подання документів.

    Особи, які беруть участь у конкурсі щодо зарахування до декількох вищих навчальних закладів або на різні форми навчання у п’ятиденний строк після оголошення списку осіб, рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням, а також за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів, зобов’язані подати оригінал диплома молодшого спеціаліста та додатка до нього, медичної довідки до приймальної комісії ХНТУ. 

    Особи, які в установлений строк (п’ять днів) не подали до приймальної комісії оригінали диплома молодшого спеціаліста та додатка до нього державного зразка, медичної довідки, утрачають право зарахування на навчання за державним замовленням, а також на навчання за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів. 

    Для зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб вступник має право подати до приймальної комісії ХНТУ завірені копії диплома молодшого спеціаліста державного зразка та додатка до нього, медичної довідки за умови його одночасного навчання у цьому або іншому навчальному закладі за іншою освітньо-професійною програмою і формою навчання. Зазначені копії документів зберігаються у ХНТУ протягом усього терміну навчання разом з оригіналом довідки вищого навчального закладу, у якому зберігаються оригінали документів. Довідка видається на вимогу студента вищим навчальним закладом, у якому зберігаються оригінали вищезазначених документів. 

    6.7.2. Умови проведення конкурсу.

    ХНТУ проводить прийом на навчання зі скороченими термінами підготовки на перший (за скороченою програмою) або старші курси (на програму з нормативним терміном навчання) на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на відповідний напрям підготовки.

    Обсяги прийому вступників на старші курси (у тому числі за рахунок поновлення і переведення студентів) визначаються кількістю вільних місць на кожному курсі в межах обсягів, визначених діючою ліцензією по кожній спеціальності певного освітньо-кваліфікаційного рівня певної форми навчання.

    6.7.3.Для вступників на навчання на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста зі скороченим терміном підготовки бакалавра проводяться вступні випробування у формі співбесіди за фахом.

    6.7.4. Порядок зарахування.

   Зарахування вступників на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра здійснюється приймальною комісією ХНТУ за загальним конкурсом на підставі позитивної оцінки вступних випробувань та ліквідації академічної різниці. Ліквідація академічної різниці здійснюється, як правило, до початку навчальних занять.

    Рейтинговий список  вступників формується за категоріями у такій послідовності:

  • особи, які мають право на зарахування поза конкурсом;
  • особи, що вибороли за результатами конкурсу (оцінки з  співбесіди) право бути рекомендованими до зарахування на навчання зі скороченим терміном підготовки бакалавра
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту

Наша адреса
98100, Україна
АР Крим, г.Феодосія
в.Сімферопільське шосе,26
тел.(06562)4-17-48

e-mail:feocenter@hotmail.ru

Феодосійський факультет ХНТУ © 2024 - from SergeХостинг від uCoz